2019-03-04

SPAWALNICTWO PODWODNE Nurek zawodowy i spawacz podwodny


Nurek zawodowy i spawacz podwodny


źródło:https://pixabay.com

Jednym z najtrudniejszych ale zarazem bardzo popłatnym jest zawód spawacza podwodnego. Prawdą jest, że zdrowie kandydata do pracy w tym zawodzie równa się zdrowiu kosmonautów lub chociażby pilotów myśliwców - to są tacy, którzy takie zdrowie mają i zachowują je bardzo długo - pracując nawet kilka lat w tym zawodzie. 
Bardzo inspirujące wyzwanie dla młodych ludzi, którzy w środowisku narzekających na brak zatrudnienia rówieśników mogą podjąć być może życiową decyzję o wyborze zawodu łączącego ryzyko, dobrą płacę oraz niesamowite często doświadczenia emocjonalne. 
Zacząć należy od sprawdzenia wymagać dla kandydatów do tegoż zawodu:


http://www.explorer.gdynia.pl/

źródło:
https://www.pexels.com/photo/vintage-underwater-diving-diving-suit-54306/

Przydatne linki - odwołujące do informacji
Wiadomo, że najpierw trzeba zostać spawaczem albo nurkiem - jedno nie wyklucza drugiego - ale na pewno łatwiej jest zostać najpierw nurkiem a następnie spawaczem.


Urząd Dozoru Technicznego

O kursach spawalniczych można wyczytać wiele w sieci internetowej, w prawie każdym mieście powiatowym można nauczyć się spawać - szkolą szkoły, centra kursów oraz cechy rzemiosł różnych.

ZOBACZ WPIS


Znalazłem ten oto poradnik:


który dość precyzyjnie przedstawia między innymi wymagania dla kandydatów do wykonywania zawodu spawacza.


tutaj kupisz:


Bardzo przydatne informacje zawarte są na tej stronie internetowej:


w tym przepisy prawne.


Polskie Centrum Atestacji wprowadzi was w arkana zawodu lepiej niż wiele opowieści urzędników w urzędach pracy:


O samej pracy nurka zawodowego przeczytacie szczegółowo na poniższej stronie:


Pokusą bywają najczęściej zarobki w danym zawodzie - więc coś na ten temat:


chociaż przecież są firmy, które płacą nie tylko za umiejętność pływania i spawania pod wodą - ale także za gotowość do pracy, znajomość języków obcych, ukończone dodatkowe kursy i dodatkowe kwalifikacje.

Dz.U. 2014 poz. 1389

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 września 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o wykonywaniu prac podwodnych

O ludziach z pasją do pracy pod wodą - prawdziwych herosów wód poznacie na między innymi poniższej stronie internetowej:


W swoim życiu poznałem kilkunastu nurków, w tym kilku spawaczy podwodnych - wszyscy byli nie tylko uczciwymi ludźmi ale przede wszystkim wzorowymi ojcami i mężami. Ciężko pracowali ale zarabiali godne pieniądze. - Problemem w tych profesjach jest na pewno zdrowie. To praca dla prawdziwych zawodowców. Tutaj nie ma miejsca na alkoholizm, narkomanię, lekomanię i wiele innych używek. Nie znałem nurka palącego papierosy. Wielu z nich to sportowcy także poza wodą. 

Polecam wam zainteresowanie się tymi zawodami, gdyż czasy nie są ekonomicznie pewne a wyuczony i dobrze wykonywany zawód - może przynieść wiele radości z życia. - Nie wszyscy przecież muszą być aktorami, lekarzami czy policjantami - bo życie to także zawody, których wymienieni wcześniej nie podejmą się za żadne pieniądze.

Aktualizacja 24.02.2015

Najnowsze wytyczne z bezpieczeństwa pracy nurka oraz obowiązków prawnych w Wielkiej Brytanii:


http://www.hse.gov.uk/pubns/indg266.pdf


Aktualizacja 27.04.2015

Instytut Spawalnictwa w Gliwicach

http://www.is.gliwice.pl/

Ulotki Instytutu Spawalnictwa

http://www.is.gliwice.pl/download/index.php?path=ulotki/

Publikacje

http://www.is.gliwice.pl/bhp_publikacje.php

"Przegląd Spawalnictwa" 
Welding Technology Review

http://www.pspaw.pl/

numery archiwalne (PDF)

http://www.pspaw.pl/numery.php

Open Access Library

http://www.pspaw.pl/oal.php


Aktualizacja 13.05.2015

Światowe szkoły spawalnictwa podwodnego

http://www.weldingtipsandtricks.com/list-of-underwater-welding-schools.html

http://www.weldingtipsandtricks.com/underwater-welding.htmlDIVING ALMANAC 


Międzynarodowy Instytut Nurkowania 
International Diving Institute
(USA)

http://www.ididiver.com/#!welding/c1rl9


Strona internetowa szkoły

http://waterwelders.com/schools/international-diving-institute/


I.D.S.A. 
The International Diving Schools Association 


Nauka i praktyki w Polsce
OFERTA HANDLOWA


Divers Academy International 
Wynagrodzenia w branży spawalnictwa podwodnego - na świecie


Polski beskidzki wątek zawodowy i amatorski


OFERTA HANDLOWA


Aktualizacja 06.03.2017

Kolejne kilka linków, które pomogą wam jako czytelnikom tego postu - który jest w tym blogu dominującym wpisem - w pozyskiwaniu informacji:

Wszystkie te strony internetowe wspierają bardzo skutecznie podejmowane decyzje w procesie przygotowania do zawodu ale także w trakcie pracy zawodowej - uzupełnianie informacji jest bowiem w tym fachu tak niezbędne, jak pracy chirurga czy żołnierza w czasie poligonu, gdzie wszystko może okazać się nowe, nieoczekiwane i zaskakujące. 


Dziękuję korespondującym ze mną. Pojawiły się miłe komentarze. Zapraszam do przesyłania filmów i własnych refleksji o zawodzie. Może ktoś z was pracuje i chciałby podzielić się opowieściami z głębin.


Wkrótce popracuję nad informacjami w zakresie skutków pracy w tym zawodzie - wielu nurków po latach nie wie, co ze sobą robić - jeżeli nie mogą już schodzić pod powierzchnię wody.

OFERTA HANDLOWA


Chętnie umieszczę wasze zdjęcia z podaniem autora i komentarzem. Ten post jest wiodącym - więc poświęcam mu sporo uwagi - gdyż ten zawód był jednym, które umknęły mojemu zainteresowaniu, gdy było można postarać się o kształcenie w zawodzie. Pasja pozostała - chociaż już jako tło wielu innych
Aby przesłać zdjęcia do umieszczenia tutaj - wystarczy napisać poprzez formularz kontaktowy - podając swoje dane - wtedy odpiszę ze specjalnie dopasowanego adresu korespondencyjnego. 

Aktualizacja 13.05.2017 r.

Australia bez wątpienia daje ogromne możliwości pracy, hobby i realizacji marzeń - polecam wam więc stronę intertnetową, gdzie odajdziecie ogromnie bogate źródła infomracji o morzach i oceanach, czyli ulubionym środowisku pracy nurków pracujących zawodowo.KURSY SPRAWANIA

http://ingressio.pl/www/

Kilka zdań od autora

Tak się składa, że zarówno nurkowanie, jak też spawanie - bardzo korzystnie wpływa na fakt wyzbycia się nałogów takich, jak palenie, alkoholizm czy narkomania - więc można uznać, że połączenie tych dwóch profesji daje satysfakcję a pojęcie porządności w życiu społecznym dla takich zawodowców staje się nie mniej atrakcyjne, jak praca pilota samolotów pasażerskich czy innych wojskowych albo praca kapitana okrętu wojennego lub handlowego - przecież to najwyższy stopień kwalifikacji - zanurzyć się w głębinach i na dodatek pracować z ogromną precyzją - bo spawanie na powierzchni jest o wiele łatwiejsze niż dokładne, szczelne spawanie w wodzie na dużych głębokościach, gdzie synchronizacja czasu pracy, precyzji oraz efektywne wykorzystanie mieszanki gazowej do oddychania równa się temu samemu, co robią astronauci podczas wyjścia w przestrzeń kosmiczną, aby pracować w tak skrajnie obcym człowiekowi środowisku. I chociaż nurków pracujących pod powierzchnią wody jest zdecydowanie więcej niż astronauktów pracujących w przestrzeni kosmicznej - to możemy śmiało napisać, że są to bardzo blisko spokrewnione profesje.


Aktualizacja 19.10.2017 r.

Specjalnie dla chętnych rozwijać swoją pasję a także kształcić się oraz kształtować charakter twardziela nad twardzielami - bo nie każdy może i nie każdy ma szansę wykonywać ten fascynujący zawód:
Drodzy Czytelnicy - post ten zyskuje bardzo dużą popularność.2 komentarze:

Peacemaker pisze...

Panie Sławku, po pierwsze to to jestem pod wrażeniem pana podejścia do sprawy :D po drugie chciałbym zapytać, ile mniej więcej w Polsce kosztuje "pełny zestaw" tych szkoleń które są potrzebne do wykonywania tego niesamowitego zawodu?

Unknown pisze...

Witam.
Jestem nurkiem od 30 lat W życiu nie miałem tyłu badań i nigdy nie byłem komandorem ani pilotem.
Może gdzieś w świecie są takie wymagania, ale nie znam nurków z takimi doswiadczeniami.
Nie będę przynudzał moimi refleksjami na temat nurkowania, bo to ciezki i nudny kawałek chleba. A przedmówca przedstawil go jako bardzo atrakcyjny i prawie dla nadludzi. Jeśli ktoś chce mimo wszystko sprobowac tego zawodu radzę popytać tych co już kilka lat pracują i dowiedzieć sie ile tak na prawdę zarabiają i jak wygląda ich życie rodzinne. Pozdrawiam